Psiholog București - Sabina Vasile

Hei, mă bucur că ești aici!

Te simți copleșit, confuz sau pur și simplu în impas? Ai momente în care simți că nu mai ești în control și nu știi de unde să începi ca să-ți fie mai bine? Poate te întrebi dacă ar fi o idee bună să vorbești cu un psiholog.

Poate vrei doar un pic mai multă claritate. Sau poate cauți răspunsuri, direcție, încredere în tine.

Ai planuri mari, dar parcă ceva te trage înapoi?

Te îngrijorează cum te percep ceilalți sau simți vină atunci când încerci să pui nevoile tale pe primul loc?

Indiferent de motivul pentru care ai ajuns aici: nu ești singur.

Sabina Vasile Psiholog Bucuresti

3 Pași simpli să ajungi la cabinet!

0

Primul pas

Contactează-mă – prin WhatsApp sau completând formularul de pe site.

0

Hai sa ne intalnim pentru o prima sedinta!

Facem o primă ședință de cunoaștere – vedem cum te simți și dacă suntem un match potrivit.

0

Ce urmeaza dupa prima sedinta?

Stabilim împreună următorii pași – dacă alegem să lucrăm mai departe, conturăm un plan și un ritm adaptat ție.

Viața ne pune în fața unor momente grele – și uneori, un spațiu sigur în care să te exprimi, să fii ascultat și să explorezi ce se întâmplă cu tine poate face o diferență enormă.

Numele meu e Sabina Vasile, sunt psiholog clinician și te pot însoți în procesul tău de autocunoaștere și vindecare. Lucrez atât în cabinetul meu din București (Piața Victoriei), cât și online – în funcție de cum îți este mai confortabil.

În sesiunile noastre nu e vorba despre a primi „soluții rapide”, ci despre a înțelege ce te blochează, a găsi curajul de a te privi cu blândețe și a construi împreună o versiune a ta mai încrezătoare, mai liberă și mai conectată cu propriile nevoi.

Dacă simți că ai nevoie de sprijin și vrei să vorbim, scrie-mi. Răspund în max. 48 de ore.

Dacă simți nevoia unui bun ascultător și a unui spațiu confortabil pentru a-ți explora propriile gânduri și sentimente, nu ezita să iei legătura cu mine.

Ai posibilitatea fie sau ma suni sau să îmi scrii la numărul de whatsapp al cabinetului 0744911011, fie să îmi trimiti un mesaj completând formularul de la secțiunea CONTACT. Răspund tuturor solicitărilor în decurs de 48h.

De ce să alegi să lucrezi cu mine?

PROFESIONALISM

EXPERIENŢĂ

DEDICARE

Recenzii de la clienți:

Iris E.
Prima ședință cu Sabina m-a pus pe gânduri. E calda, te asculta și ce e mai important, nu te judecă. Am considerat că e nevoie să meargă copilul la psiholog, dar, după primele 30 de minute de discuții ,am realizat că eu sunt cea care trebuie sa urmeze o terapie. Un adevărat profesionist și se vede că își face meseria cu plăcere.
Gabriela D.
In urma sedintelor mele cu Sabina, as putea spune ca : -Asculta activ; -Ofera indrumari bazate pe experienta profesionala si nu dupa propria parere; -Creeaza un mediu relaxat, in care te simti in siguranta si iti ofera incredere in tine, astfel incat ajuta sa gasesti singur raspunsurile dilemelor in care te gasesti.
Delia, 25 ani, Bucuresti
Daa, chiar zilele astea vorbeam cu o colega de munca cat de important a fost sa incep terapia si mai ales cu un terapeut care stie ce face. Eu sunt o persoana care are nevoie de planuri pentru orice si mi-a placut ca de la inceput mi-ai facut un plan"ne ocupam de asta si de asta" nu au fost intalniri in care doar sa vorbim. Imi dau seama ca am evoluat mult de cand fac terapie cu tine.Am inceput sa ma cunosc si sa ma inteleg, ba chiar am fost si socata sa aflu lucruri despre mine. Ceea ce m-a ajutat sa accept anumite chestii la mine, pentru ca acum stiu sursa.
Delia, 25 ani, Bucuresti
Nu m-as fi gândit niciodată ca pot avea niste tulburări neurologice. Credeam ca sunt doar mai inceata la minte sau ca incep sa innebunesc si de aia am ganduri random si ciudate:)). A contat mult sa aflu lucrurile astea pentru ca pot lucra direct cu ele, nu mai sunt niste intrebari pline de teama. Acum reusesc de mai multe ori sa-mi scot filtrul negativ cu care cred ca ma priveşte lumea si sa nu ma mai critic atat de mult. Simt ca mai am mult de lucru la mine, dar in sfarsit simt ca ma duc in directia buna, cu ajutorul tau si iti multumesc mult pentru asta. Chiar tot aud de la cunoscuți ca le este greu sa dea de terapeuți buni si cu care sa fie conectați. Eu ma bucur ca am gasit din prima.
Roxana 25 ani, Bucuresti
Cu ajutorul tau am reusit sa schimb foarte multe la viata mea. Desi eram deja "pasionata" de a evolua, tu m-ai ajutat sa fac un progres enorm, ce singura mi-ar fi luat mult prea mult timp sau poate chiar niciodata. M-ai readus cu picioarele pe pamant in momentele de anxietate si m-ai calmat in situatiile de criza. Cu ajutorul tau am renuntat la obieceiurile proaste si le-am inlocuit cu unele sanatoase. Mai ales "obiceiurile mentale" ce ma tineau pe loc. M-ai facut sa vad dincolo de limitele pe care singura.
Geani 32 ani, Arges
Cand văd atâtea feedback.uri pozitive, ma gandesc la magia pe care ai făcut o cu mine in 3 luni jumate de terapie..cum eram atunci si cum sunt acum... Zilele bune, vibe.ul, pofta de viaţa pe care le am acum ti se datoreaza ţie.. Ma bucur ca un simplu search pe google cand am cautat terapeut, a gasit persoana potrivită!
Anonim
Simt că terapia cu tine chiar m-a schimbat mult. Am o relație mai bună cu părinţii mei acum și sunt mai prietenoasă, mai comunicativă. Un lucru important este că învăț să mă iubesc. Mereu vin cu bucurie la ședințe pentru că am ocazia să descopăr lucruri noi la mine şi simt că vin într-un spatiu sigur și prietenos, unde mă simt mereu ascultată și susţinută.
Ioana, 24 ani, Bucuresti
Hello! Am inceput terapia cu dumneavoastra intr-un moment in care nu ma simteam deloc bine cu mine, iar din partea fostului terapeut nu mai vedeam rezultate. Am simtit de la prima sedinta ca sunteti persoana potrivita, iar acum, 5 luni mai tarziu, sunt in cea mai buna stare din ultimii 4 ani. Intrucat m-ati ajutat sa-mi schimb modul de gandire, am reusit sa eliminam starile de panica si sa reducem considerabil anxietatea, iar pentru asta sunt foarte recunoscatoare.
Irina, 32 ani, Bucuresti
Hello Fac asta cu placere! Poti sa postezi, nu ar trebui sa fie un secret pentru nimeni ce reusesti sa faci in munca ta De cand lucram impreuna pentru mine schimbarea este evidenta, mi se pare ca reusesc un pic mai bine sa ma controlez atunci cand sunt anxioasa, abordarea ta ma ajuta sa ma gandesc mai mult la comportamentul meu si sa controlez reactii despre care acum stiu ca nu sunt cele mai potrivite. Poate cel mai important lucru e ca acum ma gandesc mai intai la mine iar asta e ceva minunat. Sedintele noastre sunt ca niste mici suete, ghidate de un profesionist, care ma ajuta sa inteleg mai bine cine sunt. Ador si recomand!
Adrian, 38 ani,Bucuresti
Bună! Vreau să ştii că sînt bine, mă simt mult mai relaxat și, totodată, mai confortabil în a accepta ce merge și ce nu merge. Îndrăznesc chiar să spun că a cam mers, de cînd nu ne-am văzut. Cum știi, am obiceiul și bucuria să mulţumesc celor care lasă ceva urme în mine, aşa că îți mulțumesc nu atît că mi-ai dat „soluții”", cît că m-ai învățat să le caut singur. Ca profesor, știu că asta valorează mult mai mult decît orice de-a gata și sînt convins că ştii şi tu.
Lucian, 32 ani, Belgia
Cred ca decizia de a începe sa fac terapie cu tine a fost una din cele mai bune decizi pe care le am luat, deși la început m am apucat sa fac şedinţa ca să pot,, salva " alte persoane tu eşti cea mare mi a deschis ochii sa îmi vad de problemele mele și nu de probleme altora. Sunt doi ani de când facem terapie în care simt ca m am schimbat destul de mult, am început sa ma descopăr pe mine, sa îmi dau seama prin ce am trecut și sa vad ca nu eu eram vinovat cum tot timpul ma simţeam.
Lucian, 32 ani, Belgia
Ești o persoană care întotdeauna a avut răbdare cu mine, mi a dat numai sfaturi bune, recunosc ca unele sfaturi nu le urmam din încăpăţânare sau din faptul de nu a pierde unele persoane, dar mereu s a dovedit ca ai avut dreptate. Eu îți mulțumesc mult pentru toată răbdare avuta, toate sfaturile şi voi continua sa lucrez cu tine pentru ca îmi aduci doar lucruri bune în viata mea. Te recomand tuturor, mereu ai fost acolo când am avut nevoie nu am primit niciodată vreun refuz din partea ta iar lucrul acesta înseamnă mult pentru mine.

Psihoterapie individuală

adolescenti, adulti, online
300 lei
  • Durată ședință: 50 min

Grupuri & workshopuri

.
Preț anunțat pe Social Media
înainte de fiecare eveniment
  • Durată ședință: 50 min
Toate drepturile rezervate SabinaVasile.ro
Close Menu